Kısıtlama getirilen hisseler, 6 Ekim Cuma gününden itibaren, 1 ay süreyle VBTS kapsamında kısıtlamalarla işlem görecek.

Kısıtlamaların geldiği hisseler, Aztek Teknoloji Ürünleri #AZTEK, Adel Kalemcilik #ADEL, Alarko Carrier #ALCAR, ATP Ticari Bilgisayar #ATATP, E-Data Teknoloji #EDATA, Batısöke Söke Çimento #BSOKE ve Dmr Unlu Mamuller #DMRGD oldu.

7 hissede kısıtlama

1 ay süreyle uygulanacak olan kısıtlamalarla ilgili detaylar ise şöyle olacak;

Kazanç Kapısı Aralandı! Hissede 1000 Lot 4500 Lot Oldu, Tavan Serisi Başladı! Kazanç Kapısı Aralandı! Hissede 1000 Lot 4500 Lot Oldu, Tavan Serisi Başladı!

BSOKE ve DMRGD Paylarında Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtlaması

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BSOKE.E ve DMRGD.E payları 06/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

ADEL – ALCAR – ATATP – EDATA Hisselerinde Brüt Takas

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ADEL.E, ALCAR.E, ATATP.E ve EDATA.E paylarında 06/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

AZTEK Paylarında, Emir Paketi Tedbiri Uygulanacak

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AZTEK.E payları 06/10/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/11/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir.

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.