SPINRAZA isimli SMA ilacın Gen İlaç adına ruhsatlandığı geçtiğimiz ay kamuyla paylaşılmıştı. SPINRAZA isimli ilacın, SGK ile “Alternatif Geri Ödeme Sözleşmesi” bugün (14 Aralık) imzalandığı KAP üzerinden paylaşıldı.

Yapılan sözleşmeye dair yazılı açıklamada şunlar ifade edildi;

genil

14.12.2023 tarihinde söz konusu  ilaca yönelik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu ("SGK") ile Gen İlaç ve  Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("GEN") arasında Alternatif Geri Ödeme Sözleşmesi imzalanmıştır.

Sözleşmenin yürürlük tarihi 14.12.2023  olup, sözleşmede belirtilen sayıda ilacın SGK'ya temini ile sözleşme sona  erecektir. Söz konusu sözleşmenin şirketimiz satışlarına katkısının yaklaşık 800.000.000 – 850.000.000 Türk Lirası aralığında olması beklenmektedir.

Sözleşmenin süresi belli sayıda  ilacın temini ile sınırlandırılmış olduğundan, ülkemizdeki hasta sayısı ve  tedavi devamlılığı göz önünde bulundurulduğunda, 2024 yılı içerisinde yeni bir sözleşme daha yapılması beklenmektedir.

Halka Arz Şirket Milyonlarca Lirayı Kasasına Koydu! Halka Arz Şirket Milyonlarca Lirayı Kasasına Koydu!

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, metinler arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama metni esas kabul edilecektir.