Kocaer Çelik, yeni ürün yatırımları için fabrikasını durduruyor.

kcaer-uretime-ara-veriyor

Kocaer Çelik (KCAER), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yenilenebilir enerji ve yüksek katma değerli yeni ürün yatırımları yapmak için fabrikasında planlı duruş yapacağını bildirdi.

Halka Arz Şirket Milyonlarca Lirayı Kasasına Koydu! Halka Arz Şirket Milyonlarca Lirayı Kasasına Koydu!

Üretim ve Sevkiyatta Aksama Olmayacak

Şirket, 5 Ocak 2024 - 5 Mart 2024 tarihleri arasında Aliağa A1 fabrikasında yeni makine ve teçhizatların devreye alınması için revizyon çalışmaları gerçekleştirecek. Bu süre zarfında üretim ve sevkiyat hedeflerinde herhangi bir aksama olmayacağını belirten şirket, daha önce de 24 Nisan 2023 - 20 Mayıs 2023 tarihleri arasında Aliağa A2 fabrikasında benzer bir duruş yapmıştı.

Şirket, yeni ürün yatırımlarıyla ciro ve karlılığını artırmayı, küresel rekabet gücünü ve ihracatını yükseltmeyi hedeflediğini ifade etti. Şirketin yeni kayıtlı sermaye tavanı ise 5 milyar TL olarak belirlendi.

KCAER Hisse Güncel Durumu

KCAER hisseleri bugünü pozitif yönde kapatarak yatırımcılarını mutlu etmeyi başardı. 2023'ün son işlem günü olan 29 Aralık 2023'te günü 29,80 TL'den kapatan KCAER payları, yeni yıla güzel bir başlangıç yaptı ve seans kapanışını yüzde 1,01 değerlenerek 30,10 TL'den gerçekleştirdi.

KCAER Bir Aylık Performans

Şirket hisseleri aylık bazda ise yüzde 4,51 oranında kazandırdı.

4 Aralık 2023 günü 28,80 TL'den borsada işlem gören çelik şirketinin hisseleri bugün itibariyle 30,10 TL'ye yükseldi yatırımcılarını memnun etti.