Borsa İstanbul’da teknoloji sektörünün lider şirketlerinden olan Mia Teknoloji (MIATK), yabancı yatırımcıların yaptıkları alımların ardından tavan fiyata ulaştı.

Borsada Alarm Zilleri Çalıyor: Haftanın Yıldızları ve Dibi Görenler! Borsada Alarm Zilleri Çalıyor: Haftanın Yıldızları ve Dibi Görenler!

miatk-tavan

Yüzde 1200 Bedelsiz Sonrası Çöküş Yaşamıştı

MIATK hisseleri, yüzde 1200 oranındaki bedelsiz sermaye artırımının ardından yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Bedelsiz gerçekleşene kadar olan sürede tavan tavan giden MIATK, bedelsizin hemen ardından büyük bir negatif yönlü trend gerçekleştirmişti.

Hisseler Tavan Oldu

MIATK hisseleri dün 31,68 TL’den kapanmışken bugün 34,84 TL’ye kadar çıktı ve TSİ 15.02 itibariyle tavandan işlem görmeye devam ediyor.

BOFA'nın MIATK'de Rekor Alım Gerçekleştirdi

Hisselerde en çok alım yapan kurum ise Bank of America oldu.

Dünyanın en büyük yatırım bankalardından olan Bank Of America (BOFA), Borsa İstanbul'da en çok işlem hacmine sahip olan yabancı yatırımcıların başında bulunuyor. Yatırım bankası, bugün MIATK hisselerinde rekor bir alım gerçekleştirdi. BOFA, saat 12.50’ye kadar fiyat ortalaması olan 35,57 TL’den 966.826 lot hisse satın almıştı.

TSİ 15.02 itibariyle BOFA'nın MIATK paylarında gerçekleştirdiği işlem miktarı ise 34.397.115 TL olarak öne çıkıyor.

MIATK paylarında en çok alım yapan diğer kurumlar ise 180.245 lot ile Deniz Yatırım ve 142.004 lot ile İş Yatırım oldu.