Enerji Şirketi Yatırımlarına Devam Ediyor! 1 Milyar Liralık Dev Anlaşma Enerji Şirketi Yatırımlarına Devam Ediyor! 1 Milyar Liralık Dev Anlaşma

Borsa İstanbul, 2 hisse için önleyici tedbir kararı aldı.

bist-kisitlama-gelen-hisseler

BIST, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, Sanica Isı Sanayi (SNICA) paylarının 8 Ocak 2024 günü seans başlangıcından 7 Şubat 2024 günü seans bitimine kadar açığa satış ve kredili işlemlere kapatıldığını duyurdu.

Papilon Savunma (PAPIL) payları ise aynı tarihler arasında emir paketi tedbiri uygulanarak işlem görecek.

Borsada Emir Paketi Tedbiri Nedir?

Borsada işlem gören savunma şirketi PAPIL hisselerinde uygulanacak olan emir paketi tedbiri ise “piyasa emri ve piyasadan limite emir vermenin yasaklanması”, “emir iptal etmenin, emir miktarını azaltmanın ve emir fiyatını değiştirmenin engellenmesi” ve “emir toplama bilgisinin sınırlandırılması” gibi uygulamaları içeriyor.

Sadece Bir Haftada Yüzde 44,29 Yükseldi

Savunma sanayisinin önde gelen aktörlerinden olan PAPIL, borsada son bir haftada yüzde 44'den fazla yükselerek yatırımcılarına kazandırmasını bildi. 

PAPIL hisseleri son bir haftada oldukça yükseldi ve 49,49 TL fiyattan 72,00 TL'ye yalnızca beş günde yükseldi.

PAPIL Bir Aylık Performansı

6 Aralık 2023 tarihinde 48,00 TL'den işlem gören şirket hisseleri, 5 Ocak 2024 itibariyle yüzde 50,00'lik bir yükseliş sağladı ve mevcut fiyat olan 72,00 TL'ye kadar artış göterdi.