Enerji sektörünün durdurulamayan şirketi Astor Enerji A.Ş. (ASTOR), yeni bir ihale açıklaması ile güne başladı. Şirket tarafından yatırımcısını bilgilendirmek adına KAP'a yapılan açıklamada 28 milyon dolarlık iş bildiriminin detayları açıklandı. 

Astor tarafından yapılan açıklamada, şirket Ukrayna menşeili bir enerji şirketinin HES projesi için özel olarak trafo üretimi yapacağını yatırımcısına duyurdu. Enerji şirketi tarafından duyurulan iş anlaşmasının bedeli ise 28 Milyon Dolar olarak açıklandı.

KAP Açıklaması

Enerji şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimiz, hisseleri %100 oranında Ukrayna devletine ait olan ve Ukrayna'nın en büyük Hidro Elektrik Üretim (HES) şirketi olan Private Joint Stock Company "Ukrhydroenergo" tarafından açılan 28.479.300.- ABD Doları (864.657.179.-TL Sekizyüzaltmışdörtmilyonaltıyüzelliyedibinyüzyetmişdokuz Türk Lirası) tutarındaki ihaleye en iyi teklifi vermiş ve birinci sırada yer almıştır. Projenin kabul edildiği şirketimize kabul mektubu ile tebliğ edilmiştir.

Proje kapsamında 6 (altı) ayrı HES projesine 90 MVA ile 290 MVA aralığında değişen kapasiteler ile 10 adet güç trafosu üretilecektir.

Projeye ilişkin sözleşme sürecinin tamamlanmasını takiben kamuoyu ve yatırımcılarımız ayrıca bilgilendirilecektir.

Enerji Şirketi Yatırımlarına Devam Ediyor! 1 Milyar Liralık Dev Anlaşma Enerji Şirketi Yatırımlarına Devam Ediyor! 1 Milyar Liralık Dev Anlaşma

Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranı % 11,70'tir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,'' denildi.