CWENE, YEOTK şimdi de Doğu Aras Enerji (ARASE), borsadaki enerji şirketleri aktifliğini korumaya devam ediyor. 9 Ocak 2024 günü TSİ 11.04 itibariyle iş ilişkisi açıklayan üçüncü şirket ARASE oldu.

cwene-yeotk-arese

Teknoloji Şirketi Enerji Yatırımı İle Heyecanlandırdı Teknoloji Şirketi Enerji Yatırımı İle Heyecanlandırdı

ARASE imzalanan yeni anlaşmanın detaylarını Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) duyurdu.

Şirket tarafından yapılan KAP bildirimine göre ARASE'nin yüzde 100 oranındaki bağlı ortaklığı olan Aras Elektrik Perakende Satış, 2024 yılının Ocak ayını kapsayan bir enerji satış sözleşmesi imzaladı.

2024 Ocak ayı için 336.000 MWh yeni enerji satış anlaşması yapıldığını bildiren ARASE, enerji satışının bağlı ortaklığının ciro ve karlılığını olumlu yönde etkileyeceğini açıkladı.

CWENE Milyonlarca Dolarlık İki Anlaşmayı Duyurdu

Bugün itibariyle sözleşme açıklayan diğer şirketler ise CWENE ve YEOTK olarak öne çıkıyor.

CWENE tam iki farklı anlaşmaya imza attı. İmza atılan bu sözleşmelerin ikisi de milyonlarca dolar tutarında.

Enerji şirketi EKZ Proje Danışmanlık ile 1.020.492 ABD Doları tutarında güneş enerjisi paneli satışı gerçekleştireceğini duyurdu.

Diğer sözleşme ise Ayranpınar Hayvancılık ile yapıldı. CWENE ve Ayranpınar arasında arazi tipi güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirmek amacıyla KDV hariç toplam 3.050.000 ABD Doları bedelinde sözleşme imzalandı.

YEOTK Sözleşme Detaylarını Açıkladı

YEOTK ise yaptığı KAP duyurusunda, Türkiye'de kurulacak olan Rüzgar Enerji Santralinin elektrifikasyon ve otomasyon işlerinin yapımı (dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma) amacıyla 4.515.000 ABD doları + KDV tutarında sözleşme imzaladığını açıkladı.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.