Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (KARYE) Yönetim Kurulu Başkanı Orhun Kartal tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde pay satışı hakkında açıklamalar yapıldı. Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirkete dair tüm lotlar patronu tarafından satıldı.

Türkiye'nin önde gelen enerji şirketlerinden Kartal Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. ( KARYE), 5 Şubat 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ( KAP) yaptığı açıklamada, şirketin dolaylı hakim ortağı Orhun Kartal'a ait olan E.KARYE paylarının satışının detaylarını açıkladı.

Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirkete dair yapılan açıklamada, Orhun Kartal'a ait olan 15.850.002 TL nominal değerdeki E.KARYE payları, olumlu bir şekilde Koray Holding A.Ş.'ye satıldığı duyuruldu. Bu satış işlemi sonrasında, Koray Holding A.Ş.'nin %99,99 hissesi de tekrar Orhun Kartal'a ait hale gelmiştir.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında;

''02.02.2024 tarihinde E.KARYE payları ile ilgili olarak; Şirketimizin dolaylı hakim ortağı Orhun Kartal'ın sahibi olduğu 15.850.002 TL nomimal tutarlı paylar Koray Holding A.Ş.'ye satılmıştır. Bu işlemle birlikte Koray Holding A.Ş.'nin %99,99 hisselerinin de sahibi yine Orhun Kartal'dır. Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygılarımız ile duyurulur.'' denildi.

Milyonluk Siparişler Yağmur Gibi! Telekomünikasyon Lideri Açıklamaya Devam Ediyor Milyonluk Siparişler Yağmur Gibi! Telekomünikasyon Lideri Açıklamaya Devam Ediyor
  • Kartal Yenilenebilir Enerji Şirketi, 2011 yılında kurulan ve Türkiye'de 100,16 MWp, Ukrayna'da ise 6,97 MWp kurulu güce sahip toplamda 107,13 MWp enerji santrali portföyüne sahip bir enerji firmasıdır. Güneş enerjisi, biyokütle ve hidroelektrik alanlarında yatırımlar yapan E.KARYE, sürdürülebilir enerji üretimine katkıda bulunmaktadır.