Türkiye'nin en büyük savunma sanayi şirketlerinden olan Aselsan (ASELS) 20 milyon euroluk dev sözleşmeyi kamuoyuna ve pay sahiplerine duyurdu.

aselsan-asels-yeni-nesil-radar

Savunma devi ASELS tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yapılan açıklamaya göre Aselsan, yurt içinde faaliyet gösteren bir firma ile yeni nesil radar sistemi geliştirilmesi için sözleşme imzaladı.

Sözleşme Bedeli 20 Milyon Euro!

Yapılan açıklamada fazla detaya yer verilmedi ancak imzalanan radar üretim ve geliştirme sözleşmesine göre ASELS bu anlaşmadan toplamda 20.000.000 Euro tutarında kazanç sağlayacak.

Yurt içinde faaliyet gösteren şirketle yapılan iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine ve şirketin cirosuna önemli ölçüde katkı sağlayabileceği ifade edildi.

Borsada Alarm Zilleri Çalıyor: Haftanın Yıldızları ve Dibi Görenler! Borsada Alarm Zilleri Çalıyor: Haftanın Yıldızları ve Dibi Görenler!

ASELS'in KAP Açıklaması

ASELS'in yeni nesil radar sistemine ilişkin yaptığı KAP açıklamasının tam metni şöyle:

"ASELSAN ile yurtiçi bir firma arasında yeni nesil bir Radar Sistemi geliştirilmesi ve üretilmesine yönelik toplam bedeli 20.000.000,- Avro tutarında bir sözleşme imzalanmıştır."