Borsa İstanbul’da VBTYZ koduyla işlem gören VBT Yazılım (VBTYZ), KAP bildiriminde bir özel banka ile yaptığı anlaşmayı duyurdu.

vbt-yazilim

Bilgi teknolojileri şirketi VBTYZ, yıllık bazda yüzde 100 civarında getiri sağlayan hisseleriyle dikkat çekerken, özel bankalarla iş birliklerini artırdı.

Anlaşma Bedeli 2 Milyon Doları Aşıyor

Şirket, KAP’ta yaptığı açıklamada, Türkiye’de yerleşik bir özel banka ile “Network Altyapısı Donanım” temini için anlaştığını belirtti.

Anlaşmanın toplam bedelinin 2 milyon 45 bin dolar olduğu ve ortaklık faaliyetlerine olumlu etki yapacağı da açıklandı.

VBT Yazılım, kendi yazılımlarını geliştiren ve uluslararası bazı şirketlerin Türkiye temsilciliğini yapan bir şirket. Şirket, birkaç gün önce de bir başka özel banka ile Veri Depolama Network Altyapısı Yenileme temini için anlaştığını duyurmuştu.

VBTYZ Hisseleri Yüzde 117 Yükseldi

12 Temmuz 2023 günü borsada 49,92 TL fiyattan işlem gören VBTYZ hisseleri 12 Ocak 2024 itibariyle yüzde 117,95 yükseliş yaşadı.

Yatırımcılarına 6 ay gibi bir sürede yüzde 100'ün üzerinde kazandıran VBTYZ aylık, haftalık ve günlük grafikte düşüş seyrini sürdürüyor.

Bu Şirket Beton İşini Biliyor! Yurt Dışından Sipariş Aldı Bu Şirket Beton İşini Biliyor! Yurt Dışından Sipariş Aldı

Aylık bazda yüzde 23,22, haftalık bazda yüzde 4,73, günlük bazda ise yüzde 0,55'lik düşüş yaşayan VBTYZ TSİ 13.04 itibariyle 108,80 TL seviyesinden alınıp satılıyor.