Milyonluk Siparişler Yağmur Gibi! Telekomünikasyon Lideri Açıklamaya Devam Ediyor Milyonluk Siparişler Yağmur Gibi! Telekomünikasyon Lideri Açıklamaya Devam Ediyor

Alcatel Lucent Teletaş, telekom altyapısı için işbirliği yaptı.

ALCTL-hisse-tavan-oldu

ALCTL, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, bir telekom şirketi ile telekom altyapı sistemlerinin tedariği ve kurulum hizmetleri konusunda stratejik bir işbirliği anlaşması imzaladığını duyurdu.

30 Milyon Avro Getiri Sağlayacak

Şirket, işbirliğinin önümüzdeki 5 yıl içinde yaklaşık 30 milyon avro gelir getirmesini beklediğini bildirdi ve işbirliğinin sipariş ve onay sistemi üzerinden yürütüleceğini ve bu konuda herhangi bir çerçeve sözleşme olmadığını belirtti.

telekomünikasyon şirketi, bu sektördeki konumunu güçlendirmeyi hedeflediğini ifade etti.

KAP Açıklaması

ALCTL konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Şirketimiz, telekomünikasyon sektöründeki konumunu daha da güçlendirmek amacıyla bir telekom şirketi ile telekom altyapı sistemlerinin tedariği ve kurulum hizmetleri alanında stratejik bir işbirliği gerçekleştirmiştir.

Yürüttüğümüz işbirliğinin Şirketimize önümüzdeki 5 yıl içinde yaklaşık 30 Milyon Euro katkı sağlaması beklenmektedir.

İşbirliğinin devamı taraflar arasında gerçekleşecek sipariş ve onay sistemi üzerinden ilerleyecek olup, bu hususta herhangi bir çerçeve sözleşme imzalanmamıştır."

İşbirliği Sonrası ALCTL Hisseleri Tavan Yaptı

Telekomüniskasyon şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasının ardından ALCTL hisseleri tavan fiyata ulaştı.

3 Ocak günün seans kapanışını 80,50 TL'den gerçekleştiren ALCTL, TSİ 16.03 itibariyle yüzde 10,00 seviyesine yükselerek tavan fiyat olan 88,55 TL'ye yükseldi.