Aselsan Elektronik (ASELS), savunma sanayi alanında yeni bir iş anlaşması duyurdu.

aselsan-asels-kap-aciklamasi

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamaya göre, şirket Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile STM-ASELSAN-HAVELSAN-ASFAT ortaklığı arasında ‘Denizaltı Modernizasyonu’ projesi için sistem tedariki konusunda sözleşme değişikliğine gitti.

ASELS'in İş Payı 30,5 Milyon Euro!

Bu sözleşme değişikliği ile Aselsan’ın iş payı 30.524.000 euroya yükseldi. Şirket, teslimatların 2026-2030 yılları arasında tamamlanacağını bildirdi.

ASELS, bu açıklamayı Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın onayıyla yaptığını belirtti.

ASELS Hisselerinde Son Durum

Aselsan’ın (ASELS) hisseleri ise yatırımcıları sevindiriyor. Hisse senetleri son bir yılda yüzde 80’in üzerinde değer kazandı.

Kazanç Kapısı Aralandı! Hissede 1000 Lot 4500 Lot Oldu, Tavan Serisi Başladı! Kazanç Kapısı Aralandı! Hissede 1000 Lot 4500 Lot Oldu, Tavan Serisi Başladı!

Aylık bazda yüzde 13, günlük bazda yüzde 1 artış gösteren hisseler, bu haftayı da yeşil renkte bitirmeye hazırlanıyor.

ASELS'in hisse fiyatı 1 Şubat Perşembe günü TSİ 17.52 itibariyle 51,15 TL seviyesinde seyrediyor.

aselsan-asels-hisse-son-durum

ASELS KAP Açıklaması

Savunma sanayi devlerinden ASELS'in yaptığı KAP açıklamasının tam metni şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile STM-ASELSAN-HAVELSAN-ASFAT arasında Denizaltı Modernizasyonuna yönelik sistem tedariki kapsamında sözleşme değişikliği imzalanmış olup ASELSAN iş payı 30.524.000,- Avro tutarındadır. Söz konusu sözleşme değişikliği kapsamında teslimatlar 2026-2030 yıllarında gerçekleştirilecektir."