Sosyal medya hesapları üzerinden #MRSHL hissesine ait, yüzde 5000 bölüneceği, ve hatta bununla kalmayarak, bunu fırsata çevirip çeşitli açıklamalarla (Başka hisselerde beklemeyin, bizimle birlikte kazanın) kendi menfaatleri doğrultusunda paylaşım yapanlara istinaden, Marshall Boya açıklama yapma gereği duydu.

Yapılan açıklamada, şirketin KAP açıklamaları dışında gerçeği yansıtmayan bu paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiği vurgulanırken, şu ifadelere yer verildi;

marshl hisse

“Şirketimiz paylarına ilişkin olarak Facebook'ta; "……… %5000 Bedelsiz Bölünme Yolda, Başka Hisselerde Zararda Beklemeyin Bizimle Birlikte Kazanın" şeklinde paylaşımlar yapılmakta olduğu görüldüğünden Sermaye Piyasası Kurulu'nun  ("SPK") II-15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği 9. Maddesi kapsamında aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği doğmuştur; 

Şirketimiz tüm gelişmelerini Kamuyu Aydınlatma Platformu ("KAP") üzerinden kamuya ve yatırımcılarına duyurmaktadır. Pay sahiplerinin KAP açıklamalarımız dışında sosyal medya platformlarındaki kişi ve/veya kurumların kendi menfaatleri doğrultusunda yaptıkları, gerçeği yansıtmayan bu tür haber ve paylaşımlara itibar etmemelerini önemle belirtmek isteriz.

23.07.2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan duyuru ile (https://spk.gov.tr/duyurular/basin-duyurulari/2023/basin-aciklamasi-31-07-2023); sosyal medya mecraları, oluşturulan üyelik bazlı gruplar ve sohbet odaları üzerinden yatırımcıların yönlendirilerek mağdur edildikleri hususunda yatırımcılara uyarılar yapılmıştır. 

Söz konusu duyuruyu önemle tekrar yatırımcılarımızın dikkatine sunar, Şirketimizin Kamuyu Aydınlatma Platformu ve internet sitemizde yapılan resmi duyurulara itibar edilmesini saygılarımızla belirtiriz.”

Bu Paylaşımların Yaptırımı Var

Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.

Bu Hisselere Dikkat! Bayram Öncesi Temettü Kararları İle Dikkat Çektiler Bu Hisselere Dikkat! Bayram Öncesi Temettü Kararları İle Dikkat Çektiler

Hisse Fiyatı Yüzde 157 Yükseldi

MRSHL Hisse fiyatı son bir ayda %157,25 yükseldi. 20 Eylül 2023’te 631,30 TL olan MARSHL, 19 Ekim Perşembe günü, 1.624 TL’ye ulaşarak, bir ayda %157 değer kazandı.