Türkiye’nin en ünlü online mağazacılık ve e-ticaret platformlarından olan Trendyol’un Grup Başkanı Çağlayan Çetin halka arza ilişkin açıklamalarda bulundu.

Limak Çimento Halka Arz Sonuçları Açıklandı! LMKDC Kaç Lot Verdi? Limak Çimento Halka Arz Sonuçları Açıklandı! LMKDC Kaç Lot Verdi?

Bloomberg TV’ye konuşan Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin, güçlü bilançolarının olduğunu ve yatırımcılarının yüksek seviyede uluslararası destek aldığını vurguladı.

Ancak önceliklerinin, Trendyol’un işlerini uluslararasılaştırmak olduğunu belirten Çetin, halka arz için acele etmeyeceklerini vurguladı ve sürecin sonunda halka arzın diğer tüm teknoloji firmalarının da yaptığı gibi gerçekleşeceğini söyledi.

2023 Yılında Dolar Bazlı Büyüme Yüzde 50 Oldu

2023’ün sona ermesiyle birçok şirket bilançolarını hazırlıyor ve gelişimlerini analiz edecek ortamlar yaratmaya devam ediyor. Trendyol’un Grup Başkanı Çağlayan Çetin ise yaptığı açıklamada 2023 yılında dolar bazlı büyüme seviyelerinin yüzde 50 seviyesinde olduğunu ve 2024’e çift haneli büyüme oranı ile başladıklarını vurgulayarak yatırımcıları halka arza karşı heveslendirdi.