Mia Teknoloji, bu sabah yayınladığı bildirimle, iştiraki Tripy’nin Hazar Energy Türkmenistan ile imzalanan niyet mektubuna dair açıklamada bulundu.

Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığı %1200'lük bedelsiz sermaye artırımı beklentisi ve şirketin attığı KAP bildirimleriyle, #MIATK bugün %9,99 değer kazanarak tavan fiyat 815 TL'ye ulaştı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, “Türkmenistan'ın ilk akıllı şehri olarak dünyaya tanıtılan Arkadağ Akıllı Şehri başta olmak üzere, Türkmenistan genelinde kullanılması amacıyla şirketimizin bağlı ortaklıklarından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.'nin elektromobilite çözümü yapılan görüşmeler ve başlatılan saha testlerinin ardından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş. elektromobilite çözümünün kullanılması uygun bulunmuştur” ifadeleri yer aldı.

mia tek

Niyet Mektubu İmzalandı

Yerinde yapılan saha ve kullanım testlerinin ilk aşaması tamamlanmış olup, ilk etapta 100 adet elektrikli bisikletin satışına yönelik bir Niyet Mektubu 13.11.2023 tarihinde imzalanmıştır.

Finansal Raporlar Yatırımcıları Şoke Etti! Hisseler Sert Düşüşe Geçti Finansal Raporlar Yatırımcıları Şoke Etti! Hisseler Sert Düşüşe Geçti

Niyet Mektubu'nun imzalanması sonrasında taraflar arasındaki görüşmeler yeni projeler adına da devam etmekte olup, konu hakkındaki gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.